Wykorzystaj twórczo swoją stronę www

Gdy mamy już gotową stronę internetową, warto zadbać aby stała się naszym ważnym i skutecznym narzędziem marketingowym. Niestety nadal dość typowym podejściem jest traktowanie strony www jak prostej wizytówki, na której nic się nie dzieje i nie zmienia.

Warto przedefiniować swoje podejście do strony www i zacząć używać jej jak centrum informacji i wydarzeń, zacząć aktywnie komunikować się z użytkownikami.

Dobrym sposobem na to jest prowadzenie prostego bloga na stronie, na którym będziemy umieszczać artykuły, które pomogą naszym klientom rozwiązać wiele typowych problemów związanych z naszym zakresem usług.

Ponadto na blogu możemy pisać o interesujących nowościach, czy pochwalić się naszą nową realizacją.

Dzięki temu Klienci będą widzieć, że znamy się na tym co robimy i że warto nam zaufać.

Oczywiście blog „sam” się nie rozreklamuje, ale jeśli tylko umieścimy go na naszej stronie, będziemy regularnie pisać ciekawe artykuły i poinformujemy swoich klientów, że na pytania które nam zadają mogą znaleźć odpowiedzi na blogu, nie będziemy musieli długo czekać na efekty.

Warto też samemu zacząć być aktywnym w blogosferze – od blogerów można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i wiele nauczyć.

Może wydawać się to pracochłonne, ale odpowiednio podchodząc do blogowania zbudujemy swoją markę, pomożemy klientom rozwiązywać ich problemy, a finalnie zbudujemy wokół siebie grupę zainteresowanych i stałych klientów, którzy będą nas polecać i sprawiać, że zainteresowanie naszymi działaniami będzie rosło.

Oczywiście to tylko jeden z przykładów na zwiększenie aktywności – możemy na stronie umieścić system zapisu na wydarzenia które będziemy organizować, różnego rodzaju kalkulatory które pomogą naszym klientom lub na przykład system rezerwacji i przypominania o wizytach – tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Ważne aby zerwać z przestarzałym i szkodliwym stereotypem, że strona www jest po to aby „wisieć w sieci”. Skoro już poświęciliśmy czas i pieniądze aby ją stworzyć, wykorzystajmy ją skutecznie.
Formularz kontaktowy